Dlaczego warto ocieplić dom pianką zalewową?

Ocieplenie domu to jeden z ważniejszych elementów wykończenia domu. Często, jeszcze w starszym budownictwie był to element zostawiany „na później”, czyli właściciele wprowadzali się do domu, a z czasem dopiero zabiera się za opielenie i tynkowanie. Obecnie ten krok jest równie ważny, co położenie gładzi na ścianach wewnątrz domu. Zmieniły się także sposoby ocieplenia domu i metody. 

    1. Pianka zalewowa – czym jest i jakie daje efekty?

Pianka zalewowa to jeden z najnowocześniejszych sposobów ocieplenia domu. Jest to materiał, który nie należy do najtańszych, jednak w ogólnym rozrachunku jest bardziej oszczędny niż wełna mineralna, czy przestarzały już styropian. Ponadto pianka w momencie nakładania bardzo zwiększa swoją objętość i dzięki temu możliwe jest ocieplenie znacznie większej przestrzeni jednym opakowaniem piany PUR niż wełną. Warto także zaznaczyć, że pianka zapewnia dużo lepsze zabezpieczenie, nie tylko przez samą utratą ciepła, ale także jako hydroizolacja, niż inne formy ociepleń. 

 

Pianki ocieplające kupowane są w formie płynnej i dopiero aplikacja z wykorzystaniem specjalnych urządzeń zapewnia finalny efekt, którym jest piana służąca ociepleniu i hydroizolacji. Warto także zaznaczyć, że pianki te głównie używane są do ociepleń dachów i piwnic, ponieważ nie wszystkie dają opcję ocieplenia ścian. Mają problem z utrzymaniem się na płaszczyznach pionowych. Dlatego perfekcyjnie sprawdzają się w uszczelnieniu dachów właśnie i piwnic. 

 

    1. Ocieplony dom – oszczędność pieniędzy 

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że ocieplenie domu to tak naprawdę bardzo duża oszczędność. Oszczędność ta jest widoczna po czasie. Im dom jest lepiej zaizolowany i cieplejszy, tym lepiej. Ciepło uciekające przez nieszczelny dach, okna, czy piwnicę, może spowodować, że koszy ogrzewania będą nie tylko coraz wyższe, ale z czasem zaczniemy zauważać wilgoć, pleśń, czy grzyb pojawiający się na ścianie. Jest to spowodowane nie tylko brakiem dobrego ocieplenia, ale także wilgocią. Pianki ocieplające mają za zadanie hydroizolować, czyli nie przepuszczać wilgoci i chronić mury przez zawilgoceniem. Latem z kolei zabezpiecza przed zbyt mocnym nagrzewaniem się. 

Sprawdź więcej na temat ociepleń pianką PUR tutaj.

 

Im lepiej zabezpieczymy dom, tym większa szansa na to, że stanie się on bardziej oszczędny i ekologiczny. Pianka PUR ma wiele zalet, a wysokie koszty samego zakupu zwracają się z nawiązką po kilku latach mniej intensywnego ogrzewania. Warto zatem poczynić inwestycję w piankę zalewową i cieszyć się ciepłym, ładnie wykończonym i oszczędnym domem.

Author: esteemstudio.pl