Najlepsze rolety zewnętrzne

Najlepsze rolety zewnętrzne

Jeszcze do niedawna rolety zewnętrze częściej kojarzyły się z biurami, lokalami handlowymi czy usługowymi. Dziś stają się elementem charakterystycznym domów i mieszkań, a ich różnorodność sprawia, że bez problemu można dopasować pancerz rolety, mechanizmy, materiały czy wykończenia do indywidualnych potrzeb. Warto pamiętać, że na tego typu inwestycję najlepiej się zdecydować w czasie budowy lub też poważnego remontu, choć oczywiście w późniejszym czasie montaż rolet zewnętrznych również będzie możliwy, choć ilość wariantów będzie mniejsza.

Jak zaplanować zamontowanie rolet zewnętrznych?

Klienci wybierając rolety zewnętrzne z https://www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-zewnetrzne mają bardzo różnorodne priorytety. Dla jednych niezwykle istotne będzie to, by chronić wnętrza przed intensywnym słońcem, hałasem czy spojrzeniami sąsiadów. Wówczas doskonale sprawdzać się będą standardowe modele. Ci, którym zależy na bezpieczeństwie z pewnością wybiorą rolety antywłamaniowe. Na rynku dostępne są też te, które mają świetną izolacyjność ciepła. Każdy z wariantów produkuje się na indywidualne zamówienie i dlatego zawsze są doskonale dopasowane do okna, a zamontowanie rolet zewnętrznych należy powierzyć specjalistom w dziedzinie. Poza tym są rozmaite dodatkowe elementy i funkcje, na przykład automatyka sterująca. Niezwykle popularne są rolety podtynkowe, ale powodzenie też cieszą się te montowane na elewacji budynku, posiadające nowoczesne sterowanie zdalne, jak i te, które obsługuje się manualnie z wnętrza domu.

Jaki pancerz rolety będzie najlepszy?

Zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach rolety zewnętrzne świetnie wyglądają i stanowią istotny element izolacji akustycznej oraz cieplnej. W zależności od tego, kiedy podejmiemy decyzję o montażu, po takie rozwiązania możemy sięgać. W czasie budowy domu wiele osób decyduje się na rolety z kasetą nadprożową. Staje się ona wówczas integralną częścią muru i nie zachodzi na okno. Tego typu instalacja musi być bardzo dobrze izolowana, by nie tworzyła w ścianie mostka termicznego. W momencie, gdy decydujemy się na wymianę okien, możemy się bać po kasetę podtynkową, która jest montowana pod nadprożem. Takie rozwiązanie jest możliwe oczy wyświeci tylko wtedy, gdy ściana jest na tyle gruba, by cała kaseta się zmieściła. Oczywiście musi być ona także ocieplona. Coraz częściej trafić można na okna zintegrowane z roletą podtynkową. W przypadku, gdy decydujemy się na zakup rolet później, najczęściej sięga się po modele z kasetą ścienną. Nie będzie zasłaniać okna i nie tworzy termicznego mostka. Producenci oferują także kasety okienne, które się montuje do ościeżnicy. To rozwiązanie będzie ograniczać przestrzeń przeszkoloną.

Kiedy sprawdzą się rolety podtynkowe?

Kolejne dylematy związane z roletami zewnętrznymi będą dotyczyć sposobu obsługi. Wielu klientów decyduje się na zdalne sterowanie, co świetnie wpisuje się w modę na inteligentny dom. Dzięki nowoczesnym narzędziom za pomocą pilota można uzyskać komfortową temperaturę czy też zadbać o całkowite zaciemnienie wnętrza. To też najlepszy sposób na to, by zapewnić poczucie bezpieczeństwa. Systemy inteligentnego domu pozwalają sterować roletą z każdego miejsca, a także zaplanować programowanie czasowe i na przykład łączyć tę instalację z systemem alarmowym. Tańsze rolety dostępne w naszej ofercie są obsługiwane ręcznie. Przy użyciu specjalnej korby rozwija się lub zwija całą konstrukcję. W nowszych rozwiązaniach całość może być sterowana z wykorzystaniem napędu elektrycznego. Wówczas w projekcie budynku zakłada się specjalny włącznik. Napęd może być także uruchamiany pilotem oraz zasilany energią z sieci lub też z zamocowanej na kasecie rolety baterii słonecznej.

Wytrzymałe rolety antywłamaniowe

Rolety antywłamaniowe są produkowane z najlepszych materiałów. Mają za zadanie zmniejszyć ryzyko włamania i kradzieży, więc na tego typu dodatku nie warto oszczędzać. Najwyższej klasy modele dobierane do okien i drzwi mają specjalne wzmocnienie, a także odpowiednie dodatki. Niezwykle ważny jest standard. Poza tym rolety antywłamaniowe muszą być zamontowane bezpośrednio ściany domu a nie do zewnętrznej warstwy elewacji. Obecnie wyróżnia się sześć klas odporności na włamanie. Klasa 1 to najniższy poziom, który zabezpiecza przed próbami wtargnięcia do budynku przez rozbicie szyby czy kopnięcie lub szarpanie, a najlepsza – 6, zapewnia najwyższy poziom ochrony, stanowi zabezpieczenie przed włamywaczem z dużym doświadczeniem, który dysponuje narzędziami elektrycznymi o dużej mocy. Zastosowanie mają oczywiście rozwiązania pomiędzy nimi, które zawsze trzeba dopasować do potrzeb. Z pewnością dobra roleta będzie wpływać na wysokość rachunków za ogrzewanie, a latem pozwala zachować komfort termiczny we wnętrzach. Niektórzy podkreślają, że zapewni także ochronę przed intensywnym słońcem, więc można zrezygnować wówczas z montażu markizy na ścianie domu. Z finansowego punktu widzenia taka inwestycja jest również ważna w negocjacjach z ubezpieczycielami dotyczącymi wysokości polisy za nieruchomość.

Author: esteemstudio.pl