Triki optyczne w ogrodzie.

Ogród to miejsce bardzo ważne podczas codziennego życia. To w nim odpoczywamy, bawimy się lub imprezujemy. Jet to zarazem miejsce spotkań jak również nasza prywatna oaza spokoju. Nie każdy jednak ma możliwość posiadania tak dużego ogrodu o jakim by marzył. Większość osób mieszkających zwłaszcza w miastach posiada naprawdę bardzo małe ogrody przydomowe. Jednak tak jak optycznie mamy możliwość powiększenia pomieszczenia, to tak samo możemy zrobić z ogrodem.

Jak optycznie powiększyć mały ogród?

Wcale nie trzeba być posiadaczem dużej działki, aby mieć wielki ogród. Wystarczy tylko sprawnie i sprytnie zastosować parę trików, aby oszukać oko i optycznie powiększyć przestrzeń. Oto kilka sposobów, aby tego dokonać :

  • Delikatne jasne kolory. Dotyczy to nie tylko mebli i dodatków, ale także roślinności. Intensywne kolory skracają dystans, więc możemy je posadzić blisko ścian domu. Natomiast w odległych kątach ogrodu warto ulokować rośliny o drobnych listkach i delikatniejszych barwach.
  • Płynne przejścia. Jedno przechodzi w drugie, bez ostrych granic i przejść. . Taras ma nawiązywać do ogrodu i na odwrót. Jednym słowem nie może na zewnątrz panować chaos lecz wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać i tworzyć jedną spójną całość.
  • Zachowanie jak najwięcej wolnej przestrzeni. Nie zagracajmy niepotrzebnie i tak małego ogrodu różnymi dodatkowymi rzeczami lub meblami. W tym wypadku minimalizm będzie sprawdzał się idealnie. Natłok rzeczy i sprzętów może bardzo przytłoczyć mały teren, na którym je umieścimy.
  • Dekoracje oszukujące wzrok. Istnieje wiele dekoracji, które sprawią, że optycznie powiększymy nasz ogród ( np. kratka na pnącza odpowiednio zwężająca się lub inne dodatki ).

Dzięki takim trikom nawet posiadacze małych ogródków mogą sprawić, że przestrzeń wyda nam się znacznie większa, a ogród przestronniejszy. Jeżeli nie potrafimy sami znaleźć odpowiednich rozwiązań możemy skorzystać z pomocy specjalisty zajmującego się projektowaniem ogrodów

Author: esteemstudio.pl