Jakie wnętrza są teraz modne?

Style w aranżacji wnętrz zmieniają się bardzo często i ciężko za nimi nadążyć. Coś co kiedyś było super modne, teraz jest już passe. Modę charakteryzuje jednak też cykliczność – i to jest dobra wiadomość. Jakie są teraz trendy w urządzaniu wnętrz? Jakie kolory są modne i czy musisz przemalować białe ściany, żeby Twój salon był trendy? Poniżej poznasz odpowiedzi na te i inne wnętrzarskie pytania.

Stonowana kolorystyka

Neutralna paleta barw często gości na salonach, w pędzącym świecie cenimy spokój i ład, który wprowadza. Nie inaczej jest aktualnie. Wśród neutralnych kolorów, zdecydowanie prym wiedzie beż. Wnętrze często przybiera formę total looku w odcieniach tego koloru. Inne, modne teraz kolory, to zielenie – koniecznie pastelowe oraz błękity – te mniej dominujące, kojarzące się z wodą. Jak widzisz, obowiązujące obecnie trendy w urządzaniu wnętrz garściami czerpią z natury. Gdy chcesz urządzić wnętrze w nowoczesnym stylu, postaw na kolor szary. Aktualnie jest on również bardzo modny.

Jak ożywić zgaszone kolory natury?

W aranżacji wnętrz, wiodący styl nie musi być tak oczywisty. Jeżeli chcesz w swoim mieszkaniu przełamać beże i brązy, najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz pozwalają też na odważne kolory i wzory. Nowe meblarskie trendy stawiają na mocne odcienie, jak musztardowy żółty, butelkowa zieleń czy głęboki błękit, a wszystko to obszyte welurem. Ta miękka i ciężka tkanina, okrywa modne teraz, masywne fotele i narożniki. Pomieszczenie w naturalnym stylu, w którym pojawi się taki mebel, na pewno zyska intrygujący pazur.

Nie tak ważne trendy – ma być lagom!

Lagom to styl życia, ale również styl wnętrzarski. Funkcjonuje we wnętrzach mieszkań, już od jakiegoś czasu, lecz ostatnio, szczególnie zyskuje na znaczeniu. A co takiego oznacza to szwedzkie słowo? Lagom znaczy „w sam raz”. Interpretacji wnętrzarskich może być wiele, na pewno pomieszczenie lagom jest skromne, skrojone na miarę użytkownika. Wygodę stawia się zdecydowanie ponad modne dodatki i niepraktyczne rozwiązania. Wnętrze takie, ma spełniać potrzeby mieszkańców i dawać poczucie bezpieczeństwa, a o to chyba przede wszystkim chodzi w urządzaniu wnętrz.

 

Author: esteemstudio.pl