Komfortowy sen- szczęśliwe dziecko

Kiedy rodzi się dziecko, nie od razu wiemy jak dokładnie się nim zaopiekować, aby zapewnić mu bezpieczeństwo i idealne warunki do życia. Uczymy się krok po kroku dbania o maluszka i umożliwiania mu swobodnego rozwoju. Niemowlęta mają jedno zajęcie, na które poświęcają najwięcej czasu- jakie? Jest to sen. Dlatego musimy zadbać, aby był jak najbardziej komfortowy dla dziecka.
Co jest tu najważniejsze ? Chyba to, jak kłaść niemowlę do spania, aby było mu wygodnie ?

 

Najczęściej zalecane i zarazem uważane za najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji, jest układanie dziecka na plecach. Główka powinna leżeć na boku. Ważne jest to, że najlepiej, kiedy nie podkładamy poduszki pod główkę. Takie ułożenie zapewnia dziecku wygodę oraz bezpieczny sen. Dziecko nie zaksztusi się leżąc w taki sposób. To powinno być dla nas szczególnie ważne. Ponadto, jeśli dziecko wysypia się, to jest bardziej wesołe i zadowolone, a także mniej płacze i marudzi.
Ułożenie na plecach wpływa również korzystnie na kręgosłup niemowlęcia oraz jego ogólny, prawidłowy rozwój. Jeśli chcemy zapewnić dziecku wszystko, co najlepsze, to właśnie takie rozwiązanie jest dla niego optymalną opcją.

Author: esteemstudio.pl