Suplementy- produkty spożywcze widziane od strony prawnej

Czym są preparaty produkty jako środki spożywcze stosowane w czasie diety?

W trosce o zdrowie ludzie często kupują preparaty bez recepty suplementy diety, nic dziwnego, każdy chce cieszyć się nienagannym zdrowiem przez długi czas..

Co to jest suplement diety -wyjaśnienie na podstawie ustawy..
Ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia z 25 sierpnia 2006 r. suplement diety określa jako produkt, który jest złożony z substancji odżywczych i traktowany jako uzupełnienie normalnej żywności. Jest to skoncentrowane źródło witamin, minerałów lub innych substancji; produkt ten jest wytworzony i wprowadzony do obrotu w formie umożliwiającej dawkowanie (w tabletkach, kapsułkach, proszku czy płynie).

Potocznie są to preparaty o określonym składzie chemicznym, umożliwiającym ich regularne stosowanie w określony sposób w codziennej diecie. Środki spożywcze zwane dalej suplementami występują w takiej samej formie jak leki. Co to jest suplement diety widziany z punktu widzenia zdrowotnego: jest to element terapii lub diety wspomagający, uzupełniający, a nigdy zastępujący lek przepisany na receptę w leczeniu konkretnego schorzenia. Do jego zakupu nie jest potrzeba recepty przepisanej przez lekarza. Preparaty suplementacji nie muszą spełniać rygorystycznych norm produkcyjnych, tak jak ma to miejsce w przypadku produkcji leków. Również mogą być one sprzedawane nie tylko w aptekach, lecz także w sklepach, marketach, placówkach pocztowych, bazarach stacjach benzynowych, kioskach z prasą, siłowniach- fitness, w Internecie, gabinetach lekarskich, salonach urody/SPA, w drogeriach, w dyskontach spożywczych…etc

 

Author: esteemstudio.pl